8. ročník OLM 2018

 

Vážení vedoucí.

OORM na svém jednání schválila pravidla již 8. ročníku soutěží OLM.

K mnoha změnám již nedochází, myslíme si, že za ta léta se podařilo většinu problémů odstranit a pravidla co nejvíce zjednodušit.

A protože jsme se v průběhu minulých ročníků přesvědčili, že pořádání většiny soutěží je na vysoké úrovni, rozhodli jsme se, že již není nutná účast nejenom delegáta, zrušeného v ročníku letošním, ale že není nutné ani hodnocení soutěže Vámi, vedoucími. Z velké většiny o hodnocení nebyl ani zájem, pořadatelům se vracelo jen velmi málo formulářů s hodnocením.

Přidali jsme povinnost pro pořadatele zasílat veškeré dokumenty, jako OZ či výsledky pouze ve formátu PDF. Měli jsme problémy se zveřejňováním dokumentů, jejich otvíráním či převáděním. Používá se hodně programů a nemáme je všichni všechny na svém PC.

Dále je velmi rozdílná úroveň OZ soutěží, držte se vzoru na stránkách OORM. Zrušili jsme povinné použití tohoto vzoru, abyste si mohli vydávat svoje vlastní s vlastní grafickou úpravou – ale i toho OZ by mělo obsahovat všechny údaje uvedené ve vzoru.

Víme, že máte problémy se zajištěním hlavního rozhodčího s kvalifikací II.Ks. Z tohoto požadavku neslevíme, přece jen by měl být jakýmsi garantem regulérnosti soutěže a je součástí odvolacího systému. Vypisujeme kurz pro získání kvalifikace, vyberte ze svým řad zájemce a vyšlete je na školení. Nevybírejte aktivní vedoucí, ti se na soutěží věnují dětem a nestihnou být zároveň rozhodčími…

Soutěže do OLM přihlašujte do 31. ledna 2018 23:59hod pomocí webového formuláře na stránkách OORM. Tato přihláška je konečná, v uvedeném čase bude na webu uzavřena a zveřejníme ji po schválení OORM. Nebudeme vydávat předběžnou tabulku. Pokud se sejdou dvě soutěže na stejný termín, bude záležet na vedoucím, kterou si vybere. Pro plánování svých soutěží využijte neoficiální tabulku všech soutěží na okrese, odkaz je na stránkách  OORM

Ať se Vám v dalším ročníku OLM daří a mnoho úspěchů přeje

Vaše OORM

 

 

Mohlo by se vám líbit...