6. ročník OLM 2016

Vážení vedoucí, závodníci a pořadatelé,

rádi bychom Vám předložili nové změny týkající se pravidel OLM pro rok 2016. Okolo některých pasáží těchto pravidel se strhla velká diskuze, a to především okolo zákazu půjčování z vlastního sboru, a to nejen od vedoucích, ale také na zasedání OORM. Byla to velmi namáhavá, zdlouhavá a různými názory překypující debata, avšak došlo k požadované změně – zrušení tohoto pravidla. Doufáme, že tento krok povede ke spokojenosti jak vedoucích, dětí, tak i všech, kteří se v práci s mládeží angažují.

Velkou změnou bude také hodnocení soutěží vedoucími kolektivů. Věříme, že toto hodnocení bude objektivnější, než jen hodnocení jednoho delegáta a dá nám obraz o názorech na jednotlivé soutěže a připomínky k jejich vylepšení. Tímto bychom rádi apelovali na vedoucí, abyste tyto hodnocení odevzdávali a nevzdávali se jej. Děláte to přeci kvůli dětem a chcete pro ně ty nejlepší podmínky.

Další novinkou pro nový ročník je omluva v případě dřívějšího odjezdu ze závodu. Zastáváme motto: „Fair play“ a v rámci toho je důležité také vzdání cti těm, co vyhráli, ale i poraženým. Přece nechceme vést děti k tomu, že: „dnes se nám to nepovedlo, jedeme domů…“  Proto při dřívějším odjezdu bude nutné se omluvit hlavnímu rozhodčímu či veliteli soutěže s důvodem odjezdu. Pokud tak neučiníte, budou sboru sebrány body do hodnocení OLM.  Odebrání bodů platí také ve chvíli, kdy závodník/závodníci nenastoupí ke všem disciplínám zařazených na dané soutěži do OLM.

Velká diskuze se otevřela také okolo jednotných proudnic pro jarní kolo hry Plamen a pro dorost. Snažíme se jako OORM ctít, co nejvíce směrnice, kde se přímo uvádí, že pro požární útok pořadatel dodá 2 proudnice C52, proto bylo naší povinností jednotné proudnice zakoupit.

Doufáme, že uvedené změny přijmete s vděkem, i když je pořád, co vylepšovat, tak je důležité si uvědomit, že vše nejde najednou a zavděčit se všem je nadlidský výkon.

Přejeme Vám mnoho sportovních úspěchů v šestém ročníku OLM.

Vaše OORM Blansko

 

Zápis z jednání OORM

Pravidla OLM 2016

Tabulka soutěží

Formulář hodnocení

Věková tabulka dle kategorií pro OLM 2016

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *