Mistrovství světa v požárním sportu Ostrava – celkově

Po prvním závodním dnu má Česká republika již tři medaile. Dvě bronzové a jednu zlatou  v diciplíně Výstup na cvičnou věž:

mladší dorostenky: Apolena Kasalová – 3. místo (7,96 s)

střední dorostenky: Kamila Krejčí – 3. místo (8,34 s)

starší dorostenci: Daniel Klvaňa – 1. místo (11,56 s)

Náplní druhého soutěžního dne byla disciplína 100 metrů s překážkami. Mohli jsme vidět spoustu úžasných výkonů, ale medailí je bohužel omezený počet. Pro Českou republiku ji získali:

střední dorostenky: Zdena Novotná – 2. místo (17,94 s)

střední dorostenci: Lukáš Gerža – 2. místo (16,94 s)

ženy: Šárka Jiroušová – – 2. místo (16,03 s)

Třetí den se již soutěžilo v družstvech. Ve štafetě 4x100m se v provedení u dorostenců i dorostenek používá jako překážka na prvním úseku domeček, a na čtvrtém úseku se provádí hašení jako v našich soutěžích dospělých.

V této disciplíně se naši dorostenci stali mistry světa (55,38 s)

Čtvrtý den patřil královské dicciplíně, požárnímu útoku. Jeho provedení se oproti našim pravidlům u dorostu liší v použití jen jedné savice, a to se spojkami DIN. Jednotný stroj od fy. Rosenbauer si družstva startovala až při provádění disciplíny.

Dorostenky braly stříbro za druhé místo (21,02 s)

Dorostenci taktéž druzí (20,59 s)

Závěr čtvrtého dne patřil i celkovému vyhodnocení. Celkově tedy kromě výše zmíněných výsledků v jednotlivých disciplínách se naši

dorostenci umístili na druhém místě

dorostenky na třetím místě

muži na třetím místě

ženy na třetím místě

a tak ve všech kategoriích naše reprezentace stály na stupních vítězů!!!!!!

Co říci závěrem…určitě je překvapením zisk titulu mistrů světa v požárním útoku mužů reprezentací Slovenska, kteří zvítězili o pouhé dvě SETINY sekundy, a stejné překvapení je to, že reprezentace mužů Ruska žádnou medaili v celkovém hodnocení nezískala.

Další nečekané je zisk titulu mistryň světa v požárním útoku dorostenek taktéž reprezentací Slovenska, a díky výpadku favoritek i třetí místo dorostenek Chorvatska ve štafetě 4×100

Mohlo by se vám líbit...